Hirmul on suured silmad

2021.07.09

On avalik saladus, et enne valimisi hirmutavad linna ja selle allasutuste juhid töötajaid sellega, et nad jäävad oma töökohast ilma, kui nad „vale“ inimese poolt oma hääle annavad. Samuti pole kellelegi saladus, et on teatud hulk neid saadiku kandidaate, kes oma hääled kokku ostavad, nagu maasikaid 5 eurot kilo. Eriti atraktiivne on aga olukord kus üks kõigile tuntud  isik seisab kogu oma pühaduses kirves töötajate peade kohal ja kontrollib et e-hääl läheks „õigele“ inimesele.

Valimisteni on jäänud kolm kuud ning võrreldes möödunud valimistega pole midagi muutunud. Juba käib linna allasutuste, koolide ja lasteaedade töötajate hirmutamine sellega, et kui te ei hääleta vajalike inimeste poolt, siis olete oma töökohtadest ilma. Klassika. Minule on arusaamatu, kuidas täiskasvanud haritud inimesed kõike seda usuvad. Ma ei tea, et meil oleks linnas tohutult palju tegevuseta istuvaid pedagooge, noorsootöötajaid, sotsiaaltöötajaid või teisi spetsialiste, kellega olemasolevad välja vahetada.  Peaks ju ometi arusaadav olema, et pikaajalise staažiga kogemustega töötajat, kes oma tööd hästi teeb tuleb hoopis hoida. Kas tõesti usutakse, et võimalikud uued inimesed võimul tahavad alustada sellest, et nende peale näpuga näidataks, et nad on samasugused nagu eelmised, kes jagavad töökohti oma lähedastele? Uskuge, ei taha.

Lahendus on lihtne. Ärge alluge provokatsioonidele ja hakake oma peaga mõtlema. Hirmutajalt ärge kartke aga küsida, miks ta teie töökoha kaotuses  nii kindel on.

Igor Bronštein

logo 

KOHTLA-JÄRVE -
PAREMATE VÕIMALUSTE LINN!