1

Kaire JÕE (parteitu)

Akadeemilise pärandi mõistes ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja, lisaaineteks olen valinud majandusõpetuse ja meedia. Töötan põhikohaga Kohtla-Järve Gümnaasiumis ning vastavalt võimetele ka Toila Gümnaasiumis.

Kõik see, mis minu kohta kusagil kõneldakse, vastab tõele. Midagi ei salga ega aja tagasi. Külajutud on folkloor. Ainus asi, et sageli on autorid fantaasiaga tagasihoidlikud.

Ma ei pea ettevõtlikuks koolipoissi, kes igavuse peletamiseks tunni ajal lauasahtlisse lõkke teeb, vaid seda klassikaaslast, kes tekkinud olukorras suudab adekvaatseks jääda ning teab, et parim vahend selle tulukese kustutamiseks on süütaja kampsun või koolikott...

Kui teile tundub, et kogu aeg veab viltu ja võileib kukub ikka võiga vastu maad, siis olge leidlikud ja määrige või hoopis leivaviilu teisele poolele.

35+ aastat õpetajatööd Ida-Virumaal (nii eesti kui vene õppekeelega koolides) annab alust arvata, et meie maakonnas on ägedad, toredad, intelligentsed noored, kes varem või hiljem jõuavad arusaamisele, et kodukandis on nende parim võimalus ennast teostada. Enne seda aga tuleb õppida, kogeda, mõista, näha… Olen juba ammu jõudnud arusaamisele, et inimene peab PÕHIHARIDUSE saama oma esimeses (eesti/vene) keeles, aga samas saama nii tugeva keeleõppe, et gümnaasiumis jätkamine EESTI keeles ei ole talle probleem.

Arukaid valikuid suudab teha vaid haritud inimene, seega on haridus ka demokraatia alus. Rumalat, harimatut inimest on väga lihtne manipuleerida ja seega vajavad diktatuuriühiskonnad või äärmuslased just tagasihoidliku intellektuaalse pagasiga inimesi. Kui sul on haridus, siis sul on võime analüüsida. Kui suudad analüüsida, on sul võime iga väite puhul küsimusi esitada. Kui sulle suudetakse vastata, on sul jällegi võimalus analüüsida ja jõuda järeldusteni. Seega: kui on haridust, on ka võimalus ennast, oma piirkonda ja kogu Eesti elu paremaks muuta.

Kui miski on liiga ilus, et olla tõsi, siis tasub küsida: kuidas? Mis on selle hind? Kes selle kõik kinni maksab? Ainult arukad inimesed teevad arukaid otsuseid. Liivale kirjutatud lubadused uhub esimene laine.

logo 

KOHTLA-JÄRVE -
PAREMATE VÕIMALUSTE LINN!