Valimisliit RESTART Kohtla-Järve

 • Valimisliidu eesmärk on tuua Kohtla-Järve välja aastaid kestnud paigalseisust, pidurdada inimeste väljavoolu, luua ettevõtluse arengukiirendi ning muuta linnaruum atraktiivseks nii kohalikele inimestele kui ka väliskülalistele. Kohtla-Järve arenguks on vaja avatud ning kaasavat juhtimist, värskeid ideid ja kiiret tegutsemist. Kohtla-Järve linna strateegilisse juhtimisse tuleb kaasata kohalikke ettevõtlikke inimesi ja kodanikuühendusi. Linna valitsemises tuleb lähtuda erinevate sihtrühmade vajadustest ja ootustest
 • Me peame oluliseks, et:
  • Kohtla-Järvel oleks kodulähedane kvaliteetne, erinevate sihtrühmade huve arvestav haridus kõikidel haridusastmetel.
  • Kohtla-Järve maine saaks taastatud ja linnaruum muutuks atraktiivseks nii linnaelanikele kui külalistele.
  • Kohtla-Järvel väärtustataks kõiki linnaelanikke, erinevate rahvuste kultuuri, sporti ja vabaaja veetmist.
  • Kohtla-Järvel pakutav avalik teenus oleks kvaliteetne ja kättesaadav igale linnaelanikule.
  • Kohtla-Järve juhtimine oleks avatud, läbipaistev ja kaasaks erinevaid sihtrühmi.

Janek Pahka: Kuidas Kohtla-Järve nelikliit nii ruttu lagunes?

256092496 261520552616407 7909718377141575071 n

Mina ei otsi süüdlasi ja ei süüdista kedagi. Nagu tänaseks päevaks selgunud on, siis ainult laisk ei kirjuta sellest, et koalitsioon lagunes Restardi süül. Ainuke Restard süü tuleneb aga sellest, et me jäime oma põhimõtetele kindlaks ja ei allunud provokatsioonidele ning valimisliidu Progress poolt esitatud ultimatiivsetele nõudmistele peale koalitsioonileppe allkirjastamist. Aga alustame algusest.

Toon välja mõningad faktid kuidas ja millega meil peale valimisi tegemist oli. Järeldused saate ise teha.

Alustuseks tuletan meelde, et Restart oli ainukene poliitiline jõud, kes enne valimisi andis avalikusele teada oma linnapea kandidaadist. Seega teadsid kõik, et positiivse valimistulemuse korral esitame me linnapea kandidaadiks Viktor Andrejevi.

Esimesel kohtumisel võimalike koalitsioonipartneritega kinnitas valimisliit Progress esindaja Maria Merkulova mitu korda, et nemad toetavad Viktor Andrejevi kandidatuuri linnapea kohale. Järgmisel kohtumisel teatas ta koalitsioonipartneritele sellest, et neil ei ole mitte kaks häält volikogus vaid kuus, sest neli Keskerakonna saadikut on nende inimesed ja nimelt Anton Dijev, Vladimir Evve, Svetlana Kollo ja Tiit Lillemets hääletavad nii nagu vaja. Oluline on ka see, et just sellel kohtumisel esitas Progress enda poolt volikogu aseesimehe kandidaadiks Tiit Lillemetsa, kes volikokku kandideeris Keskerakonna nimekirjas. Kas on vaja jätkata?

Ma usun, et ainuüksi sellest asjaolust piisab, et linnaelanikud mõistaks, et mingeid „salajasi“ läbirääkimisi Keskerakonnaga meil mõtet pidada ei olnud, kuna välja öeldud nimede valguses polnud selgust, kes kellega leivad ühte kappi on pannud.

.

Nüüd heidetakse meile ette, et me kohtusime Keskerakonnaga, kuigi ülaltoodu põhjal on näha, et Progress oli oma intriige pununud juba koalitsioonikõneluste algfaasis.


Samas ei ole mingi saladus, et Keskerakond tegi meile ettepaneku koalitsioonikõnelusteks ja kutsus meid kohtumisele. Meie võtsime kutse vastu, sest poliitikas on see on täiesti normaalne  käitumine, kui kohtutakse erinevate poliitiliste jõududega, kes on saanud rahvalt mandaadi.

Ammu enne meid kohtus Keskerakonnaga ka hr Borodin. Nende vahel liitu ei sõlmitud, sest Borodini sõnul soovis Keskerakond jätkata samas vaimus mis senini, Borodin oli aga tema enda sõnul nõudnud, et edasi tuleb minna teisiti ja midagi on vaja muuta.

Ka Odinets kogenud poliitikuna oleks Keskerakonna kutse vastu võtnud, kui see neile tehtud oleks ja teda poleks huvitanud ka see, et osade tema nimekirjast valitud saadikute maailm oleks kokku varisenud nagu kaardimaja.

Keskerakonna esindajatega läksime me kokku saama otse koalitsiooni kõnelustelt ja sellest olid teadlikud kõik koalitsioonipartnerid. Nagu ka varem öeldud ei olnud meil mingit kavatsust oma valijaid alt vedada. Seda enam olime me teadlikud nelja musketäri olemasolust Keskerakonna ridades ning nendes mängudes meil mingit soovi kaas teha ei olnud. Meie vastus Keskerakonnale oli avalikult nähtav Facebooki lehel juba päev enne nendega kohtumist ja sama sai öeldud ka kohtumisel nendega.

Kõigele vaatamata koalitsiooni moodustamine jätkus. Me andsime endale selgelt aru, mis toimub, hindasime riske ning olime valmis igasugusteks lahendusteks. Ka selleks, mis esmaspäeval sündis. Samas oli koalitsioon võimalik vaid sellisel kujul ja mitte mingil muul ning me pidime seda õhkõrna võimalust ära kasutama. Me lihtsalt pidime proovima, sest seda ootasid meie valijad.

Ühel hetkel käis aga läbi sahin, et Keskerakonna esindajad on käinud „Suves“ külas kõigile tuntud ärimehel. Võtsime selle teadmiseks ja ootasime mis edasi saab.

Kaua oodata ei tulnud. Kohe peale koalitsioonilepingu allkirjastamist hakkas pihta manipuleerimine ja valimisliit Progress tuli välja ultimaatumiga, et Restart peab oma linnapea kandidaadi välja vahetama, sest nemad Viktor Andrejevit ei toeta. See oli nende põhimõtteline otsus. Merkulova keeldus osalemast koalitsiooni nõukogu koosolekutel just nimelt seetõttu, et nad ei soovinud enam toetada linnapea kohale Andrejevit. Samas meie ei olnud nõus selles osas mingeid järelandmisi tegema ja jäime kindlaks sellele, milles neli osapoolt olid juba varasemalt kokku leppinud. Nagu varem juba öeldud oli Viktor Andrejevi kandidaatuur teada juba enne valimisi ja suur hulk inimesi andsid meile oma hääle ka selle teadmise pinnalt, et linnapeaks saab Viktor Andrejev. 

Progress tuli välja väga nõrga argumendiga, et põhjuseks, miks nad Andrejevi osas meelt muutsid on see, et viimane olevat valimisliitu Progress pressis negatiivses valguses näidanud ja et osad koalitsioonipartnerid on justkui valesti käitunud, levitades Progressi kohta kahtlast informatsiooni. Sellest teatas M.Merkulova laupäeval ning oma saadetud kirjas andis teada, et valimisliit Progress võtab endale õiguse ennast leppest lahti siduda ja hääletada eelseisvatel volikogu istungitel nii nagu õigeks peavad, lähtudes oma valijate huvidest.

Esimese volikogu istungini oli jäänud vähem, kui kaks päeva. Ka teised leppe osapooled tunnistasid, et koalitsioon on lagunenud kuid veel hilja õhtul pühapäeval leppisid kolm allesjäänud osapoolt kokku, et volikogu esimehe valimisel hääletavad kõik E.Odinetsi poolt. Restart pidas oma sõna.


Kuidagi nii. Ilma liigsete emotsioonideta ja filosoofiata.

Tahan meie valijatele südamele panna, et Restart läks valimistele linna hea käekäigu saavutamise pärast ja me hakkame linnaelanike huvide eest seisma ka vähemuses olles. Olime koalitsiooniläbirääkimiste igas etapis ausad oma partnerite suhtes, ja vastasime nende küsimustele alati ausalt.

Milles on jätkuvalt meie jõud, poliitilises kontekstis võimalik, et nõrkus? Selles, et me tahame oma antud lubadusi pidada. Me ei ole sooja koha või mugava tooli eest väljas, me tahame olenemata kõigest teha midagi linnaelanike hüvanguks. Jah, me ei ole mängurid. Mängida inimeste saatustega, andke andeks...Keegi ei ole andnud meile õigust mängida Loojat.

Kõigile värskelt valitud volikogu liikmetele soovin aga oma töös ausat ja põhimõttekindlat tegutsemist.

Lugupidamisega,
Janek Pahka

Loe lähemalt

Turvalisus ennekõike

turvalisus1

Reedel 04.09.2021 külastasime Päästeametit. Kohtla-Järve Komandos võõrustasid meid Ida-Virumaa päästepiirkonna juhataja Tarmo Anton ja Kohtla-Järve komandopealik Kaarel Kuznetsov.

Loe lähemalt

AJALOOLINE HETK - KOALITSIOONILEPPE ALLKIRJASTAMINE

koalitsioon

Otse-eeter

Janek Pahka: „Me oleme sõlmitud koalitsioonileppega laias laastus rahul. Suur osa Restartdi jaoks esmatähtsaid tegevusi sai leppesse kirja pandud. Nüüd ootab ees väga palju tööd, kuid läbirääkimiste käigus veendusime, et kõik osapooled on huvitatud muutustest ning on valmis selle nimel kõvasti vaeva nägema, mis omakorda teeb asja kõigi osapoolte jaoks natukene lihtsamaks. Rõhuasetuse soovime panna kvaliteedile, mitte kogusele, et ei tekiks olukorda, et teeme lihtsalt tegemise pärast ja tulgu, mis tuleb.
Suur tänu kõigile!“

Fotol vasakult: Maria Merkulova (Progress Kohtla-Järve), Janek Pahka (Restart Kohtla-Järve), Eduard Odinets (SDE), Vitali Borodin (Reformierakond)

Anname linnaosadele juriidilise staatuse

2021.07.13

Viimastel aastatel me näeme Kohtla-Järve linnaelanike soovi aktiivsemalt osaleda linna otsuste vastuvõtmisel. Kohaliku omavalitsuse korralduse seadus annab mitmeid võimalusi aktiivsete linnaelanike kaasamiseks linna juhtimisse. Üheks kaasamise eelduseks on linnavõimu tegevuse avalikkus.

Loe lähemalt

AITÄH!

 
 
RestBlue
 
AITÄH!
Aitäh, sõbrad, usalduse eest ❤
Selline läbimurre sai võimalikuks ainult tänu teie toetusele, tahtele ja julgusele ?
Liigume koos edasi!

Hirmul on suured silmad

2021.07.09

On avalik saladus, et enne valimisi hirmutavad linna ja selle allasutuste juhid töötajaid sellega, et nad jäävad oma töökohast ilma, kui nad „vale“ inimese poolt oma hääle annavad. Samuti pole kellelegi saladus, et on teatud hulk neid saadiku kandidaate, kes oma hääled kokku ostavad, nagu maasikaid 5 eurot kilo. Eriti atraktiivne on aga olukord kus üks kõigile tuntud  isik seisab kogu oma pühaduses kirves töötajate peade kohal ja kontrollib et e-hääl läheks „õigele“ inimesele.

Loe lähemalt

Kohtumine spordiklubiga SEIBUN

Seibun kohtumine«Tugevatel õpetajatel kasvavad tugevad õpilased» - Masutatsu Oyama – võitluskunstide meister ning Kyokushinkai karate stiili asutaja.

11. septembril kohtusid valimisliidu Restart Kohtla-Järve esindajad Jaanek Pahka, Kaie Raidma, Diana Berseneva ja Kristiina Pavlova spordiklubi SEIBUN treeneri Aleksei Korikoviga ja tema tugevate õpilastega. Ülim au ja rõõm on kohtuda Kohtla-Järve linna noorte sportlastega, kes on korjanud tšempionitiitleid nii Euroopast kui ka kaugemalt. Restart andis sportlastele üle kingitused – klubi sümboolikaga joped, ning soovis edu eelseisvatel spordivõistlustel.

Kohtla-Järve linna eri linnaosades tegutseb üle 60 spordiklubi. Linna elanikud saavad valida endale ja oma lastele meelepärase tegevuse enam kui 25 spordiala hulgast. Linna eelarves on noortespordi ja spordiklubide toetamiseks ette nähtud ligi pool miljonit eurot. Reaalsus on aga see, et enamus spordialasid on kättesaadavad siiski vaid hästi kindlustatud perede lastele ning treener-tegevus baseerub enamasti entusiasmil.

Kohtumise käigus esitasid SEIBUN klubi kasvandikud mitmeid küsimusi linna juhtimisest üldisemalt ning Restart Kohtla-Järve valimisliidu programmi, hariduse ja spordi valdkondade arendamise strateegia ja eesmärkide kohta. Kohtumiseks planeeritud ajast jäi puudu kõigile küsimustele vastamiseks. Võib öelda, et kohtumine kujunes konstruktiivseks ja infoküllaseks, samas oli õhkkond läbivalt soe ja sõbralik.

Valimisliit Restart Kohtla-Järve soovib spordiklubile SEIBUN pikki tegutsemisaastaid ning klubi kasvandikele silmapaistvaid spordisaavutusi.

Loe lähemalt

Mida külvad, seda lõikad

2021.07.06

Tihti kõlavad etteheited, et meie võim on korruptiivne. Võimalik. Siin on raske vastu vaielda. Aga kuidas on lood paljudega meie linnaelanikest? Suur hulk inimesi võtavad hääletamisperioodil vastu viieka või pudel viina ja müüvad oma hääle lihtsalt maha. Mida nad ootavad selliselt rahvasaadikult, kes on omale häält ostma tulnud? Ainuüksi asjaolu, et teile raha pakutakse räägib sellest, et pakkuja jaoks on tavapäraseks mõtteviis - kõik on müüdav ja ostetav. On siis need inimesed vähem korruptiivsed, kes hääle eest raha võtavad? Korruptsioon on kahepoolne „tehing“. Nagu rahvas nii ka võim, kas pole? Tasuks ikka mõelda, kas hetkeline heaolu (kui seda viiest eurost üldse on võimalik saada) on väärt 3,5 aastat näiliku tegevust võimude poolt.

Loe lähemalt

"TAASKÄIVITA" Kohtla-Järve

b up

vajuta nuppu

Meie meeskond

  logo 

  KOHTLA-JÄRVE -
  PAREMATE VÕIMALUSTE LINN!